Alkali su nedir ?

osmoz cihazlarda alkaline filtre

Alkali Su

Doğal kaynaklardan gelen suya alkali su denir.

Alkali suyun son trendini anlamak için bazı temel asit bazlı kimyayı anlamamız gerekir. Alkali su diğer su kaynaklarından daha yüksek bir pH’a sahiptir, bu yüzden pH’ın ne anlama geldiğiyle başlayalım. pH, bir çözeltideki serbest hidrojen iyonlarının konsantrasyonunu ölçer. Hidrojen iyonlarının konsantrasyonunu analiz etmek için denklemler karmaşıktır, bu nedenle pH için kullandığımız sayı, madde içindeki hidrojen iyonu miktarının tersidir. Çok fazla hidrojen iyonuna sahip olmak, çözeltinin çok asidik olduğu ve düşük bir pH’a sahip olduğu anlamına gelir. Çok az hidrojen iyonuna sahip çözeltiler asidik değildir ve yüksek bir pH’a sahiptir.

Düşük pH asidik çözeltileri ve yüksek pH bazik veya alkali çözeltileri diyoruz. Temel çözeltiler, negatif yüke sahip birçok hidroksit iyonuna sahiptir. PH ölçeği 0 (en asidik) ila 14 (en temel) arasında değişir. PH’ı 0 olan bir çözelti saf sülfürik asittir veya midelerimizdeki pH’a 1.5-3.5 olan bir asittir! PH’ı 14 olan bir çözelti saf sodyum hidroksittir. Vücudumuz referans olarak 7 civarında bir pH’a sahiptir ve musluk suyunun çoğu benzer bir pH’dır. Buna karşılık, alkali su genellikle pH 9 civarındadır.

Alkali su, biraz bazik olan sudur. Kalsiyum, magnezyum veya bikarbonat gibi temel mineraller içerir. Bu bileşikler çözeltideki hidrojen iyonlarına bağlanır ve suyu daha bazik hale getirir.

Peki, normal musluk suyu nötr pH değerinde ise alkali su nasıl elde edilir? 

Doğal alkali su kaynakları genellikle faylar veya yer yüzeyinin altındaki doğal su deposudur. Suyu tutan kaya yapıları, suya sızan ve pH’ı artıran kalsiyum veya kireçtaşı gibi temel minerallere sahip olabilir.

Bazı şirketler doğal hale getirmek için suya mineraller ekler. Su ayrıca iyonize edilebilir, yani hidrojen iyonlarına ve hidroksit iyonlarına ayrılır. Hidrojen iyonları sudaki mineraller ile bağlanır, bu da suyu daha doğal hale getirir.

Bununla birlikte, tüm iyonize sular bu minerallere sahip değildir. İyonize olan musluk suyunun pH’ı daha düşük olmayacaktır. Çünkü hidrojen iyonlarına bağlanacak hiçbir mineral yoktur. Benzer şekilde, insanlar evde musluk suyunu iyonize eden makineler satın alabilirler. Ancak suda bulunan mineraller olmadan pH’da bir değişiklik olmayacaktır. Bazı kimseler evlerinde bir baz olan kabartma tozu eklemeye çalışırlar. Bu alkali su ile aynı değildir. Çünkü mineral yoktur ve bu yöntem önerilmez.

Neden alkalize su içmelisiniz?

Vücudumuzun kan pH değeri 7.36 ila 7.44 olmalıdır.

Modern yaşam tarzlarımız ve et, süt, kahve ve işlenmiş şeker tüketimimiz nedeniyle bunlar vücutta asidik kül oluşturur. İçtiğimiz su bile vücudun doğal pH değerini koruma girişimlerine asidik olabilir.

Asidik kanın tipik belirtileri arasında;

  • Düşük enerji
  • Fazla ağırlık
  • Zayıf sindirim
  • Ağrılar ve ağrılar

Bazı uzmanlar, alkali bir vücudun, kanser hücreleri de dahil olmak üzere dejeneratif hastalıkların asidik bir vücutta kolayca oluşmasına izin vermeyeceğini öne sürerek, diyet ve içme suyunda değişiklikle ideal kan değerine benzer bir pH değeri ile birleştirerek sağlık açısından daha iyi sonuç alınabileceğini belirtmektedir.

PH’ı anlamak

pH, belirli bir maddenin asit / alkalin değerini ölçmek için bir yöntemdir. Aşağıdaki tablo 7 nötr olmak üzere tipik bir Ph değerleri aralığını göstermektedir.

pH tablosu

 

Örneğin pH değerleri;
Elma suyu 2.9 – 3.3
Mide asidi 1.1 – 3.0
Anti-asit tabletleri 10.5
Ev tipi çamaşır suyu 12.6
Ters Osmoz suyu 5, 2 – 6.4 (alkalizasyon ünitesi takılı değil)
Ters Osmoz suyu 8 – 9.5 (alkalizasyon ünitesi takılıyken) *

Osmoz Sistemde Alkalin Filtresi

Alkalin filtresi asidik RO suyunu mükemmel bir Alkali İyonize Suya dönüştürür. Alkalin filtre sadece bu tür bir su arıtma sırasında götürülmüş iyonize kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum iyonu mineralleri geri verir. Vücudunuzun sağlıklı bir pH seviyesini korumasına yardımcı olan alkali su üretir. Osmos sisteme takılan Alkalin filtre etkilidir ve su 8.00 ~ 9.5 su pH değerine kavuşur.

  • Mükemmel ph-dengeli alkali su üretir, vücudunuzun pH dalgalanmaları en aza indirmeye yardımcı olur. Asidik içme suyunu alkali kalsiyum iyon suyuna dönüştürün.
  • Bu doğal kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum iyonları vücut tarafından% 100 emilebilir.
  • Vücudun daha fazla su almak ve hızlı bir şekilde kaybedilen suyu doldurmaya yardımcı yapısal olarak daha küçük molekülleri olduğundan kolayca vücutta emilir.
  • Suyu daha temiz ve sağlıklı hale getirir.
  • Bu filtre, birçok doğal maden suyunda kolayca bulunan Kalsiyum, Magnezyum, Sodyum, Potasyum ve diğerleri gibi uygun insan gelişimi ve sağlık mineralleri için gerekli olanları ekleyerek temiz su kalitesini geliştirir.
  • Esas olarak, mutlak filtrasyon niteliklerini tamamlamak için RO sistemleri ile monte edilir.

osmoz su arıtıcı alkaline filtre

Alkalin filtresinden sonraki alkali su, insan vücudunun sağlıklı gelişimi için gerekli olan mükemmel dengelenmiş oranlarda minerallere sahiptir. Alkalin filtre, asidik RO suyunu mükemmel bir doğal alkali suya dönüştürür. Vücuttaki asitliği azaltacak ve insan vücudunda %100 emilebilen doğal kalsiyum, magnezyum, sodyum ve potasyum iyonları üretecektir.

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize sorunuz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?