Duş için sert su yumuşatıcılar ve faydaları

duş başlığı

Banyo su yumuşatıcısı kullanmanın faydaları

Sert suyun cildinize gerçekten sert olduğunu ve kurumasını sağladığını biliyor muydunuz?

Banyo suyunda ve banyo armatürlerinde sert suyun neden olduğu korkunç kahverengimsi lekelerden bıktınız mı?

Her gün sert su problemleri ile uğraşmak zorunda kalmanız gereken çok şey var. Ama sorun şu ki, kaldığınız bölgede sert su akarsa ne yapabilirsiniz? Bundan kaçabilir misin? Cildiniz ve saçlarınız hiç parlak ve sağlıklı olabilir mi?

Her şeyin mümkün olduğu bu yüksek teknoloji çağında, sert su sorunlarından kaçınmanın bir yolu da vardır.

Evet, musluğunuz ve duşunuz için sert bir su yumuşatıcı filtre kullanmayı deneyin. Sert su için bir duş filtresi TÜM bu sorunları çözmeniz gereken tek şey!

Duş başlığı kullanırsanız sert sudan kurtulabilirsiniz, cildiniz ve saçlarınız da iyileşir.

Banyo İçin Su Yumuşatıcısı Kimler Almalı?

Çoğunuz buna inanmayabilirsiniz, ancak Hindistan’da sert su çok yaygındır.

Görünür gerçeği sorarsanız, banyo fayanslarınızda beyaz bir film, banyo armatürlerinizde birikintiler, cam eşyalar üzerinde lekeler vb. doğru, sert su her ikisinin durumunu bozar. Ve tüm bunların üzerine, su cihazlarınız normalden daha sık parçalanıyorsa, acil olarak bir su yumuşatıcısına ihtiyacınız vardır.

Su yumuşatıcı filtresine sahip olmanın faydaları nelerdir?

Kloru Azaltır

sudaki klor tehlikesi

Klorlu suda duş almanın aslında onu içmekten daha kötü olabileceğini biliyor musunuz? Sıcak sıcaklıklarda, kimyasallar kan dolaşımına giren cilt yoluyla hızla emilir. Ayrıca, Klor aktif olarak su ile reaksiyona girerek kloroform gibi sağlığınıza gerçekten zararlı olabilecek toksik yan ürünler oluşturur.

Klorun zararlı etkileri ve Klor’u sudan nasıl kolayca çıkarabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Suyu Yumuşatır

Sağlığınızın yanı sıra, sert suyun su kullanan cihazlarınız üzerinde de ciddi bir etkisi vardır. Kireç çözme ve tortu birikimi, çamaşır makineleri, gayzerler ve bulaşık makineleri gibi erken ölmekte olan cihazların en yaygın nedenidir. Aslında, sert suyun uzun süre kullanılması egzama, saç dökülmesi ve cildin kuruluğu gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabilir.

Sert suyu yumuşak suya nasıl dönüştüreceğinizi düşünüyorsanız , ihtiyacınız olan tek şey bir banyo su yumuşatıcısıdır. Filtre bazlı su yumuşatıcıları suyun sertliğini azaltmanın yanı sıra kum ve toz gibi fiziksel kirleri de giderir.

Görünür Safsızlıkları Giderir ve Görsel Görünümü Geliştirir

Zararlı kimyasallar ve ağır metaller içermesinin yanı sıra, ham ve filtresiz su kum, çamur, toz, kir ve hatta pas ve demir izleri de içerebilir. Kum, çamur, toz ve kir gibi safsızlıklar, su ve deniz suyunda oldukça yaygındır ve demir ve pas izleri çoğunlukla belediye su kaynağında bulunur. Suyun bu tür fiziksel safsızlıklar içerip içermediğini bulmanın en kolay yolu, suyun görsel görünümünü incelemektir. Net görünmüyorsa, su bu tür fiziksel kirleri içerir. Yukarıda tartıştığımız tüm sert su filtreleri, tüm yaygın fiziksel kirleri kolayca çıkarabilir ve suyun görsel görünümünü iyileştirebilir.

Cilt ve Saç İçin İyi

Sert cildin kötüleşmesinin yanı sıra, sert su egzama, sedef hastalığı ve kepek gibi bir ton dermatolojik komplikasyona da neden olabilir. Sert su saçlarınız için de kötüdür; saçınızın donuk ve sağlıksız görünmesini sağlar.

Sudan Kokuları Çıkarır

Su kokusuz olmasına rağmen, bazı kimyasal ve ağır metallerin varlığı nedeniyle hoş olmayan bir kokuya neden olabilir. Klor, belediye su kaynağı olan evlerde hoş olmayan kokunun en yaygın nedenidir. Dünyadaki belediye şirketleri suyu dezenfekte etmek için klor kullanıyor. Ve belediye suyu kullanmazsanız, bu keskin kokunun nedeni, filtrelenmemiş duş başlığınızda yaşayan milyonlarca mikroorganizmadır. Evinizdeki su da hoş olmayan bir kokuya sahipse, klor ve zararlı mikropları kaldırabilen çok aşamalı bir musluk ve duş filtresine yatırım yapmalısınız.

Kireç Oluşumunu Önler

Yukarıda belirtildiği gibi, bölgeniz sert su ile kolaylaştırılmışsa, cihazlarınızda, banyo armatürlerinizde ve fayanslarınızda kireçtaşı skalası görmeniz gerekir. Öyleyse tahmin et? Bu ölçeklendirme, cihazlarınızın yaşlanma sürecini hızlandırır ve sonunda sizi yeni cihazlara harcamaya zorlar! Sert su yumuşatıcıları, suyu pahalı banyo armatürlerinizde, cihazlarınızda ve fayanslarınızda kireç oluşumunu önleyen fiziksel olarak yumuşak hale getirir.

Duş Başlığında Bakteri Oluşumunu Önler

Bir bilim adamının araştırma raporlarına göre, araştırma için test edilen %60 duş başlığı, akciğer bozukluğuna neden olan Mycobacteriumavium dahil olmak üzere çeşitli mikroorganizmalar içerir. Duş başınızda kanserojen bakteri bulunduğunu belirten şok edici raporlar bile var, bu yüzden dikkatli olun! Seramik bilyalı Tap & Duş filtreleri, KDF-55 filtre malzemeleri bakteri, küf ve yosun gibi mikropları temizlemeye yarar.

Sert Su Yumuşatıcı / Filtre Satın Alma Rehberi

Çoğu duş filtresi, üreticiler eski filtre teknolojisini uyguladığı için etkisizdir. Tüm musluk ve duş filtrelerinin iddia ettikleri kadar iyi olmadığı doğrudur. Ancak bu, piyasada bir duş için güvenilir su yumuşatıcılarının olmadığı ve sert ve kirli su ile yaşamak zorunda olduğunuz anlamına mı geliyor?

Ürünün iddia ettiği şeyi yaptığından emin olmak için herhangi bir musluk veya duş filtresi satın aldığınızda her zaman belirli şeyleri aramalısınız. KDF ve çok aşamalı filtrasyon sistemleri gibi filtreleme teknolojileri, kirleticileri ve ağır metalleri yok edecek kadar etkilidir.

Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak kapsamlı bir satın alma rehberi listeledik.

Musluk / Duş Filtresi Türü

Tasarıma göre, kullanabileceğiniz iki tip duş filtresi vardır:

  • Duş Başlığı veya Musluk Filtreleri : Bunlar tam olarak bir duş başlığına benzer ve hatta bir duş gibi davranır. Sadece musluk ve duşun üstüne monte etmeniz yeterlidir. Bunlar o zamanlar biraz daha hantal gibi görünse de, bunlar zararlı partiküllerden suyu temizleme ve sabit su basıncını koruma işlerinde en iyisidir.
  • Sıralı Filtreler : Bu duş filtresi modelleri duş başlığına sahip değildir ve mevcut duş başlığı ve su hattı arasına takmanız gerekecektir. Bu tip filtreyi seçmenin avantajlarından biri, duş başlığınızı değiştirmenize gerek olmamasıdır.

Filtrasyon Teknolojisine Göre

  • Çok Seviyeli Karbon Filtreler : Bu tip filtreler, diğer su filtreleme sistemleri tarafından kullanılan benzer teknolojiyi kullanır. Filtreler, suyu her biri belirli bir kirlilik türünü gidermek için tasarlanmış çeşitli ortamlardan geçirir. Filtrelerin bazıları suyu 10-12 ortam arasında iterek filtreler.
  • KDF Filtreleri : Bu filtreler ya karbon filtrelerle birlikte kullanılabilir ya da tek başına kullanılabilir. Bakır ve çinkodan yapılmış bunlar, zararlı ağır metalleri, bakterileri ve virüsleri ortadan kaldırmada son derece etkilidir. Ayrıca, bu filtreler belediye suyundan diğer yabancı maddelerin giderilmesinde çok faydalıdır.
  • C Vitamini Filtresi : C vitamini filtreleri, karbon ve KDF filtreleri ile birlikte de kullanılabilir. Klor ve kloramin partiküllerinin çıkarılması söz konusu olduğunda, bu filtre sadece en iyisi olduğunu kanıtlar. Cildinizde iyileşme görmek istiyorsanız, sert su için bu duş filtresini kullanmalısınız.

Kartuş Değiştirme Başlangıç ​​Fiyatı ve Maliyeti

Sipariş edeceğiniz sert su filtresi dahili bir kartuşla gelecek ve bazı üreticiler de ekstra bir kartuş sağlayacaktır. Bunların tükenmesi üzerine, kartuşunuzu yenisiyle değiştirmeniz gerekir. Bu nedenle, ilk bir kerelik maliyet dışında, yedek kartuşun maliyetini de kontrol etmeli ve karşılaştırmalısınız. Daha sonra yedek kartuşun çok yüksek fiyatlandırıldığını fark ettiğinizde filtreyi atmak istemezsiniz.

Kartuş Filtrasyon Kapasitesi

Bu özellik aynı zamanda markaya özgüdür ve satın almadan önce bunu kontrol etmelisiniz. Son olarak pes etmeden önce kartuşun ne kadar su filtreleyebileceğini anlamanıza yardımcı olur. Buna göre, değiştirilmesi için düzenleme yapabilirsiniz. Çoğu musluk filtresi kartuşu yaklaşık 6 aydan bir yıla veya 20.000 litreden 40.000 litreye kadar su içerir. Kartuşu çok sık değiştirme zahmetinden geçmek istemiyorsanız, maksimum kartuş ömrüne sahip bir duş filtresi kullanmak daha iyidir.

 


 

Sert Su Musluğu / Duş Filtresi – SSS

Su yumuşatıcıdan su içmek güvenli midir?

Hayır. Bu musluk ve duş suyu yumuşatıcıları içme suyunun arıtılması için önerilmez. Çünkü bu kompakt sert su yumuşatıcıları size içme için uygun olabilecek suyu veremez. Ham su, sadece bir su arıtma cihazı ile giderilebilen birkaç tip safsızlık ve çözünmüş katılar (TDS) içerebilir.

Su yumuşatıcı TDS su seviyesini düşürüyor mu?

Bir su yumuşatıcı TDS su seviyesini düşürmez ve değişim işlemini takip eder. Bu süreçte sert suyun bileşenleri olan magnezyum ve kalsiyum iyonları giderilir veya kimyasal özellikleri değiştirilir. Su filtreden geçerken, TDS su seviyelerini düşürmeyen birkaç katmandan geçer.

Bir su yumuşatıcı banyo armatürlerindeki kireçlenmeyi giderir mi?

Evet, bir su yumuşatıcı sadece suyu temizlemekle kalmaz, aynı zamanda cildinizi ve saçınızı daha iyi hale getirir, aynı zamanda banyo armatürlerinizdeki kireçlenmeyi de giderir. Sudaki kalsiyum esas olarak banyo armatürleri ve su kullanan cihazlarda kireç oluşumundan sorumlu ana bileşendir. Bu su yumuşatıcıları, size fiziksel olarak yumuşak su vermek için Kalsiyumun yapışkan yapısını değiştirir. Tüm iyi su yumuşatıcıları banyo armatürlerinde kireç oluşumunu kesinlikle azaltacaktır.

Bir musluk ve duş suyu yumuşatıcısı Klor’u temizliyor mu?

Musluk suyunuzdan kloru kaldıracak bir filtre istiyorsanız, aktif karbon katmanı, kalsiyum sülfit veya KDF 55 katmanı olan çok aşamalı bir musluk ve duş filtresini tercih etmelisiniz. Tüm su yumuşatıcıları Klor’u temizleyemez ve birini seçmeden önce bunu kontrol etmelisiniz.

Bir musluk ve duş suyu yumuşatıcısı ne kadar dayanmalıdır?

Musluğunuzun ve duşunuzun sert su filtresinin uzun ömürlülüğü büyük ölçüde suyun kalitesine ve miktarına bağlıdır. Yukarıda incelediklerimiz de dahil olmak üzere çevrimiçi olarak bulunan musluk ve duş filtrelerinin çoğu, 3-6 ayda bir veya 20.000 ila 40.000 litre filtrelenmiş sudan sonra filtre kartuşunu değiştirmenizi gerektirir.


Nihai Karar

Bir musluk için sert su filtresi incelemelerinde görebileceğiniz gibi, her bir modelin bir anlamda benzersiz olduğunu görebilirsiniz. Tüm bunların ortak bir noktası var, temiz su ile banyo ve duş yapabilmeniz için sudaki kirleticileri filtrelemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonuç olarak, önce kendi tercihlerinizi belirlemeniz ve sonra sizin için en uygun olduğunu düşündüğünüz bir filtre seçmeniz gerekir.

Ev tipi su yumuşatıcılarımıza göz atmak ister misiniz?

Bu bilgiyi beğendiniz mi? Yoksa paylaşacak bir şeyiniz mi var? Facebook’ta ve Instagram’da bizimle iletişime geçin

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize sorunuz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?