Endüstriyel ters ozmos sistemi nedir?

endustriyel RO su arıtma sistemleri

Endüstriyel ters ozmos su sistemleri nedir ?

 

 

Endüstriyel ters ozmos (RO) su sistemi, yüksek saflıkta su sistemleri, kazan beslemesi, farmasötikler de dahil olmak üzere birçok endüstri için, merkezi sterilizasyon sistemleri (Laboratuarlar, yiyecek ve içecek, petrol ve gaz, ıslah kurumları, üniversiteler, hastaneler, oteller vd.) için suda toplam çözünmüş katıların (TDS)% 97-99’unu azaltmak için oldukça etkili bir su arıtma işlemidir.

Endüstriyel Ters Ozmos Su Sistemleri

EGEMSU 0-1.500 GPM’den endüstriyel ters ozmos su sistemleri sunmaktadır. RO, yarı geçirgen bir zardan basınç altında su zorlayarak çözünmüş mineral tuzları, organikler ve diğer partikülleri% 99’a kadar azaltmak için oldukça etkili bir su arıtma işlemidir. İşlem, “ters ozmos” olarak adlandırılır, çünkü düşük konsantrasyonda çözünmüş katı madde içeren bir çözeltiden gelen suyun, daha yüksek bir konsantrasyon çözeltisini seyreltmek isteyen bir zardan geçtiği doğal ozmotik işlemin tersidir. Bir ters ozmos su sistemi yüksek konsantrasyonda çözünmüş katı madde içeren bir çözeltiye bir pompa ile basınç uygulanarak, konsantre çözeltiden gelen suyun zardan geçmesine neden olarak indüklenir. Bu suya ürün suyu denir. Çözünmüş katılar zardan geçmez; atık olarak boşaltmak için sürekli olarak yıkanırlar. Bu yıkama işlemi, membran yüzeyinin kirlenmesini veya kirlenmesini de önler.

Endüstriyel Ters Ozmos Su Sistemi Performans Faktörleri

1. Basınç – Doğal ozmotik basıncın üstesinden gelmek için başlangıçta minimum basınç eşiğine ulaşılmalıdır. Basınç arttıkça akı (membranın ürün suyu yapma hızı) artar. Pratik bir sınır vardır, çünkü basınç arttıkça tuz reddi sürekli olarak iyileşmez. Sonuç, ölçekleme veya kirlenme sorunları olabilir.
2. Sıcaklık – membran akısı sıcaklığa çok bağlıdır. Sıcaklık artar ve basınç sabit kalırsa, su üretimi artar. Ne yazık ki, yüksek sıcaklıklar ayrıca zardan tuz iyonları için difüzyon oranındaki bir artışa bağlı olarak tuz reddinde bir düşüşe neden olur. RO birimlerinin hacmi 25°C’dir.
3. Geri Kazanım – ürün suyuna dönüştürülen besleme suyunun yüzdesi. Geri kazanım oranı için pratik bir sınır vardır – oranın çok yüksek olması, daha yoğun bir atık akışı gerektirir; bu, tuz çökeldiğinde ve membran yüzeyinde ölçek oluşturduğunda membran kirlenmesi olasılığını artırır.
4. Ön Arıtma / Arıtma Sonrası – RO işleminden önce veya sonra ek su arıtma adımlarına duyulan ihtiyaç, su koşullarına ve kalite gereksinimlerine bağlı olarak değişir. Ham su klor, sertlik, demir, bulanıklık ve yüksek toplam çözünmüş katılar içeriyorsa, membran ömrünü uzatmak ve sistem performansını iyileştirmek için ön arıtma düşünülmelidir. Su kalitesi gereklilikleri ultra saf veya sterilize su gerektiriyorsa, arıtma sonrası adımlar dikkate alınmalıdır.

Endüstriyel Ters Ozmoz Su Sisteminin Tipik Uygulamaları

Ters ozmos tipik olarak kazan besleme / makyaj suyu, kimyasal proses suyu, kozmetik, içme suyu, elektronik, yiyecek ve içecek işleme, bahçecilik, nemlendirme, buz yapma, laboratuvarlar, üretim proses suyu, metal kaplama, eczacılık, fotoğraf işleme, baskı ve araç yıkamaları için kullanılır. Tüm bu endüstriyel su uygulamaları bir endüstriyel ters ozmos sisteminin kurulmasıyla fayda sağlayabilir.

Endüstriyel Su Sistemi Servisine mi ihtiyacınız var?

Bilgiye ihtiyacınız varsa veya endüstriyel bir ters ozmos sistemi satın almak istiyorsanız hemen info@suaritmabayisi.com veya  iletişim adresinden bize ulaşın .

Bir cevap yazın

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize sorunuz!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?